۱۳۹۶/۰۷/۰۱
استاندار در آیین نواختن زنگ مهر و مقاومت:

تربیت نسل پرسشگر وظیفه معلمان است/ دولت دوازدهم نگاه ویژه ای به آموزش و پرورش دارد

استاندار خراسان شمالی با بیان این که معلمان و دست اندرکاران نظام آموزش و پرورش باید انتقاد کردن و انتقاد پذیری را به دانش آموزان تعلیم دهند، تصریح کرد: آموزش و پرورش وظیفه دارد نسل پرسشگر و مطالبه جو تربیت کند و مسئولان هم باید با بالابردن سعه صدر خود، انتقادپذیری و پاسخگویی را در خود تقویت کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا صالحی در آیین نواختن زنگ مهر و مقاومت در دبیرستان دخترانه نمونه دولتی حضرت فاطمه الزهرا(س) شیروان، با گرامیداشت آغاز بهار علم و دانش و هم زمانی آن با هفته دفاع مقدس و ماه محرم، خطاب به دانش آموزان گفت: منابع و امکاناتی که در اختیار شما قرار دارد، امانتی است که باید به نسل آینده تحویل دهید تا ایران اسلامی مسیر حرکت خود را با اقتداری به مراتب بیشتر از امروز ادامه دهد.
رئیس شورای آموزش و پرورش استان از دانش آموزان به عنوان آینده سازان و مدیران فردا یاد کرد و ادامه داد: معلمان هم با خودسوزی و خودسازی، شرایط دیگرسازی و رشد دانش آموزان را فراهم و بدان افتخار می کنند.
وی با افزودن این که دولت دوازدهم با تأکید های ویژه دکتر روحانی رئیس جمهوری، برنامه های ویژه ای برای ارتقای نظام آموزشی کشور تدارک دیده است، تصریح کرد: دولت تدبیر و امید بر تقویت مبانی اعتقادی دانش آموزان، ارتقای سطح آموزش های مهارتی و گسترش دوره های فنی و حرفه ای در مدارس تاکید دارد. وی تشکیل ستاد استقبال از مهر در مرکز استان و شهرستان ها را نیز اقدامی در راستای بازگشایی مطلوب مراکز آموزشی و رشد و ارتقای آن ها برشمرد.
مجید قدمی معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور هم در این مراسم، اقتدار روزافزون نظام اسلامی را مستلزم مسلح شدن دانش آموزان و نسل فردا به ایمان، دانش و فناوری روز دانست و پیام سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش را قرائت کرد./


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۳۲۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده