۱۳۹۶/۰۷/۰۱
تأکید استاندار و معاون سیاسی وی در شورای اداری خراسان شمالی؛

پیام رأی دوباره به دکتر روحانی «تغییر» است/ برنامه های دولت دوازدهم با قوت اجرا می شود

نشست شورای اداری خراسان شمالی با محوریت تودیع و تکریم معاون سیاسی پیشین و معارفه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، با تأکید مقام عالی دولت در استان بر پیاده سازی کامل برنامه های دولت دوازدهم همراه بود. معاون سیاسی استاندار نیز جوانگرایی، اعتدال و شایسته سالاری را خط مشی خود در انتصابات آتی دانست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، رئیس شورای اداری استان در این نشست با بیان این که در مسیر توسعه، تغییر گریز ناپذیر است، از معاون سیاسی جدید خود به عنوان یکی از نیروهای باسابقه وزارت کشور یاد کرد که سلسله مراتب مدیریتی را از سطح بخشداری تا دیگر رده های مدیریتی زیرمجموعه این وزارتخانه، گام به گام طی کرده و تجارب موفق زیادی داشته است.
محمدرضا صالحی با قدردانی از تلاش های معاون سیاسی پیشین خود خاطرنشان کرد: در مسیر توسعه و پیشبرد مطلوب تر امور جاری استان، هر جا به تغییراتی احساس نیاز شود، انجام خواهیم داد تا کارها سرعت بیشتری بگیرد.
استاندار در ادامه، انتظارات خود از دکتر ابراهیمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی را در چند محور مهم بیان کرد. صالحی تلاش برای تحقق رشد و توسعه استان، تقویت فضای آرام برای جذب سرمایه و رونق تولید و اشتغال، ارتقای سهم زنان در مدیریت ها، تقویت نقش سازمان های مردم نهاد، ساماندهی مسائل ورزشی، کمک به تضمین حقوق شهروندی و رعایت حقوق اقوام و اقلیت ها، تقویت مشارکت سیاسی در تعامل با احزاب و گروه ها و نیز، حمایت از مباحث حوزه گردشگری را در زمره انتظارات خود برشمرد.
حمایت از حوزه فرهنگ و تقویت اقتصاد هنر، پیگیری اجرای برنامه های دولت در حوزه آموزش به ویژه تقویت روحیه نقادی و نقدپذیری، تقویت فضای امن در دانشگاه ها، رسیدگی به مسائل حوزه کارگری و کارفرمایی و پیگیری مباحث مرتبط با طرح تحول سلامت از دیگر نکات مورد اشاره مهندس صالحی بود.
استاندار تصریح کرد: اجرای کامل برنامه های دولت دوازدهم و تحقق اهداف و شعار اصلی آن یعنی «آزادی، امنیت، آرامش و پیشرفت» در تعامل مستمر با اعضای شورای تأمین استان و هماهنگ کردن برنامه های فرمانداران، از نکات مهم دیگری است که پیگیری جدی آن ها از معاون سیاسی استاندار انتظار می رود.
**اصول سه گانه در انتصاب مدیران
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار نیز رأی دوباره ملت به دکتر روحانی را به معنای تقویت روند تغییرات دانست و گفت: در این راستا، به کمک مقام عالی دولت در استان، تغییرات لازم را خواهیم داشت.
دکتر مهرداد ابراهیمی رعایت اعتدال و تقویت مشارکت سیاسی را ازجمله دستور کارهای اساسی حوزه معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در دوره جدید برشمرد و تصریح کرد: در انتصابات، اصول سه گانه جوانگرایی، شایسته سالاری و همراهی با تفکرات دولت تدبیر و امید را مدنظر خواهیم داشت.
وی با افزودن این که استانداری شرکت سهامی نیست، سهم خواهی افراد و گروه ها در انتصابات مدیران را مذمت و نفی کرد و گفت: با کنار زدن دولت در سایه و کسانی که شاید به نوعی درصدد خارج کردن فضا از حالت طبیعی و پیشبرد امر خدمتگزاری باشند، به دنبال بهبود روند جاری امور و برنامه ریزی ها خواهیم بود. وی تصحیح نگاه احزاب و گروه های سیاسی به جایگاه مقام های عالی دولت در استان و شهرستان ها را خواستار شد و گفت: همه باید بدانند که فرمانداران باید در شهرستان های خود نقش پدرانه داشته باشند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی اهم اصول کاری خود در حوزه سیاسی را رعایت اعتدال و بهره گیری از همه ظرفیت های موجود برشمرد و ادامه داد: در حوزه امنیتی هم به دنبال برقراری و استمرار امنیت نرم به جای امنیت سخت و گورستانی هستم تا بتوان همه افراد را زیر چتر نظام گرد آورد.
دکتر ابراهیمی بر دفاع از حقوق شهروندی و رسیدگی به وضعیت ناهنجاری های اجتماعی تأکید کرد و افزود: در حوزه اجتماعی به دنبال تقویت همکاری با تشکل ها و سازمان های مردم نهاد خواهم بود و در این راستا، با تقویت سعه صدر مدیران و ارتقای نشاط و امیدآفرینی در جامعه و تقویت اعتماد عمومی، قاعده «همه با هم» را در پیش خواهیم گرفت. وی با بیان این که به همه شهرستان ها به یک چشم می نگریم، به مدیران هم گوشزد کرد که در کنار برنامه یک سال آتی خود، برنامه 4 ساله ای هم برای تحقق اهداف دولت دوازدهم تهیه و اجرایی کنند.
 
حجت الاسلام یعقوبی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بجنورد نیز فلسفه قیام عاشورا را تحکیم مبانی اقامه نماز، امر به معروف و نهی از منکر و استقامت در راه هدف متعالی و الهی دانست و با بیان این که انقلاب اسلامی ایران در راستای قیام امام حسین(ع) محقق شد، گفت: انقلاب ما توانست معروف بزرگی مثل نظام جمهوری اسلامی را به دنیا معرفی کند.
این گزارش حاکیست، محمدتقی ایرانی معاون سیاسی پیشین استاندار هم در این نشست با اشاره به دستاوردهای دولت تدبیر و امید در سراسر کشور ازجمله خراسان شمالی گفت: تداوم حضور مهندس صالحی در خراسان شمالی نویدبخش توسعه متوازن این استان است و استاندار توانسته در این مدت کوتاه حضور خود در خراسان شمالی، کارهای زیربنایی خوبی را رقم بزند. وی خاطرنشان کرد: دکتر ابراهیمی نیز با تجربیات خوب و شناختی که از استان دارد، با پذیرش مسئولیت خطیر معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری می تواند بهتر از گذشته به استاندار کمک کند.
فریبا باقری باغان مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری هم به نمایندگی از مدیران ستادی استانداری، از تلاش های دکتر ایرانی طی یک سال خدمت خود به عنوان معاون سیاسی استاندار، قدردانی و برای مقام عالی دولت در استان و دکتر ابراهیمی معاون جدید سیاسی، امنیتی و اجتماعی وی نیز تداوم توفیقات در خدمتگزاری به مردم را آرزو کرد.
اهدای حکم انتصاب دکتر ابراهیمی به معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی با امضای عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، و نیز اهدای لوح سپاس مشاور امور ایثارگران وزیر کشور به مهندس صالحی و دکتر ابراهیمی، از دیگر برنامه های نشست شنبه شورای اداری استان بود./


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۶۱۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده