جلسه هماهنگی سفر مدیرعامل سازمان ایمیدرو به استان برگزار شد
در آستانه سفر معاون وزیر صمت به خراسان شمالی؛
جلسه هماهنگی سفر مدیرعامل سازمان ایمیدرو به استان برگزار شد
در آستانه سفر معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) شب گذشته جلسه هماهنگی این سفر با حضور استاندار خراسان شمالی و مدیران دستگاه‌های اجرایی مربوط برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، محمدعلی شجاعی این سفر را در راستای کمک به جهش حوزه معدن استان توصیف کرد و گفت: ورود ایمیدرو به استان با هدف فعالسازی معادن و ایجاد جهش در حوزه معدن استان است نه برای محدود کردن و یا از بین بردن جایگاه بخش خصوصی استان.
شجاعی افزود: مواد معدنی مورد نیاز صنایع استان متعلق به آنان است و اگر یک بخش خصوصی حتی به ١٠ برابر قیمت بخواهد معدن نباید واگذار شود چرا که دوام و ادامه فعالیت صنعت استان برایمان مهم است.
در این نشست موارد مختلف تفاهم نامه استان و با سازمان ایمدرو مورد بحث و بررسی قرار گرفت و شجاعی در این خصوص گفت: سازمان صمت استان ٢٠ معدن اولویت دار استان که زیرساخت ندارد و بخش خصوصی ورود نمی کند اما دارای بازار فروش و صادرات و مواد معدنی اش مورد نیاز صنعت استان است و می تواند موجب اشتغالزایی شود را شناسایی کند تا در سفر مدیرعامل سازمان ایمیدرو به استان اعلام شود.
شجاعی یکی از اهداف تفاهم نامه استان با سازمان ایمیدرو را توسعه اکتشاف، شناسایی پتانسیل ها معدنی استان توصیف کرد و افزود: باید در سفر مدیرعامل سازمان ایمیدرو به استان برای تحقق این اهداف از سوی استان برنامه زمان بندی کامل ارائه شود.
شجاعی بر همکاری حداکثری فرمانداران اسفراین و جاجرم در اجرای تفاهم نامه استان با سازمان ایمیدرو همکاری تاکید کرد و افزود: در جلسه با مدیرعامل سازمان ایمیدرو گزارشی از اقدامات انتظامی، قضایی و امنیتی انجام شده توسط استان در منطقه آلبلاغ ارائه شود.
شجاعی گفت: بررسی شود آیا ظرفیتی در استان به ویژه شهرستان های جاجرم و اسفراین وجود دارد که سازمان ایمیدرو برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی ورود کند تا در جلسه با مدیرعامل سازمان اعلام شود.
شجاعی همچنین بر جمع بندی ارائه پیشنهادات جدید برای سرمایه گذاری سازمان ایمیدور در استان تاکید کرد و افزود: در این مورد باید حتما حوزه های بانک و آب استان به خوبی دیده شود تا صنعتی تعریف نشود که امکان تامین آب نباشد.
شجاعی همچنین خاطر نشان کرد: در وضعیت فعلی مشخص کنید سازمان ایمیدرو چه حمایتی می تواند از استان داشته باشد اما در دستور کار خود ندارد را شناسایی کنید تا به مدیرعامل سازمان اعلام کنیم.
شجاعی با بیان اینکه ۳۱۶ واحد صنعتی در استان خراسان شمالی وجود دارد که بسیار کم است، افزود: ایجاد صنایع پسین و پیشین استان آنچه مربوط سازمان ایمیدرو باید در تفاهم نامه لحاظ شود تا به رونق توسعه اقتصادی استان کمک شود.
شجاعی در بخش پایانی سخنان خود گفت: مواد اولیه مصرفی مورد نیاز حوزه های ایمیدرو شناسایی شود تا مواد اولیه که در استان تولید می شود مورد استفاده آنان قرار بگیرد.
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
منبع اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدید : ۵۶۰

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
Link group not found.

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی